Betaverze náhrady Google Readeru od Digg bude vydána 26. června

Vývojáři z Digg.com v uplynulých 90 dnech pracovali na náhradě RSS čtečky od Googlu a nyní oznámili, že její betaverzi vydají už 26. června.

Reklama

Podpora Google Readeru bude ukončena 1. července a pětičlenný tým Diggu se proto rozhodl, že betaverzi své vlastní čtečky vydá několik dnů před tímto datem. Vývojáři na oficiálním blogu uvedli, že čtečka bude vydávána v jednotlivých fázích, jelikož jednorázové vydání plnohodnotné verze v tak krátkém časovém úseku by bylo problematické. Co se týká cílového uživatele, tím má být podle Diggu člověk, jenž je závislý na každodenní dostupnosti, stabilitě a rychlosti RSS čtečky.

Podle odezvy testerů se vývojáři rozhodli vydat čtečku rychle, zachovat jednoduché uživatelské rozhraní a umožňovat uživatelům importovat feedy a adresáře z Google Readeru. Kromě toho se uživatelé samozřejmě dočkají i základních funkcí jako sdílení, ukládání, organizování a přidávání RSS kanálů. V příštích šedesáti dnech se pak vývojáři budou soustředit na aplikaci pro Android, vylepšení rychlosti a integraci čtečky do služeb třetích stran. Spolu s tím přibydou lepší nástroje na třídění, filtrování a hodnocení feedů. Započnou také práce na vyhledávání a upozorněních, i když tyto dvě funkce se objeví až za delší dobu.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář