Bash ve Windows 10? Už toto léto

Microsoft včera na konferenci BUILD v živém přenosu oznámil, že toto léto přijde nová větší aktualizace Windows 10. Update označovaný jako Anniversary Update, čili výroční aktualizace, tak přijde zhruba rok po vydání finálních Windows 10. A kromě jiných věcí přinese do Windows unixový příkazový řádek.
reklama

Jedním z důvodů, proč mám jako webový vývojář tolik rád OS X, je skutečnost, že obsahuje příkazový řádek s Bashem. Mohu tu tedy prakticky bez problémů provádět totéž, co na linuxovém serveru, spouštět nejrůznější pomocné nástroje pro práci s kódem, vytvářet migrační skripty a podobně.

Ve Windows sice máme PowerShell, ale ani po letech jsem se nedostal k tomu, abych si s ním více hrál. A instalace Cygwinu taky není to pravé ořechové. Proto jsem byl příjemně překvapen, že Windows 10 dostanou Bash a bude se s ním moci pracovat snad stejně komfortně jako přímo v Linuxu a OS X.

Bash ve Windows

Bash ve Windows a editor Emacs

Po oznámení Microsoft SQL Serveru dostupného na Linuxu je to tak v krátké době další zpráva o tom, že se Microsoft snaží sbližovat s dalšími platformami.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru