Bash ve Windows 10? Už toto léto

Microsoft včera na konferenci BUILD v živém přenosu oznámil, že toto léto přijde nová větší aktualizace Windows 10. Update označovaný jako Anniversary Update, čili výroční aktualizace, tak přijde zhruba rok po vydání finálních Windows 10. A kromě jiných věcí přinese do Windows unixový příkazový řádek.

Reklama

Jedním z důvodů, proč mám jako webový vývojář tolik rád OS X, je skutečnost, že obsahuje příkazový řádek s Bashem. Mohu tu tedy prakticky bez problémů provádět totéž, co na linuxovém serveru, spouštět nejrůznější pomocné nástroje pro práci s kódem, vytvářet migrační skripty a podobně.

Ve Windows sice máme PowerShell, ale ani po letech jsem se nedostal k tomu, abych si s ním více hrál. A instalace Cygwinu taky není to pravé ořechové. Proto jsem byl příjemně překvapen, že Windows 10 dostanou Bash a bude se s ním moci pracovat snad stejně komfortně jako přímo v Linuxu a OS X.

Bash ve Windows

Bash ve Windows a editor Emacs

Po oznámení Microsoft SQL Serveru dostupného na Linuxu je to tak v krátké době další zpráva o tom, že se Microsoft snaží sbližovat s dalšími platformami.

Reklama

Přidat komentář