Baidu vyvíjí bezpečný webový prohlížeč

Největší čínský vyhledávač Baidu ve snaze upevnit své postavení v zemi vyvíjí svůj vlastní webový prohlížeč. Betaverzi prohlížeče, jehož jméno zatím není známo, podle nových informací portálu CNZZ.com začal Baidu testovat v tomto měsíci.
reklama

Prohlížeč by měl být propojen s jednotlivými službami Baidu včetně jeho vyhledávače. Společnost navíc do prohlížeče implementovala svou strategii zvanou "box computing," která nejenže živatelům umožňuje v prohlížeči provádět běžné úkony, ale také například spouštět aplikace.

Baidu prý také klade velký důraz na bezpečnost a zabudoval do svého prohlížeče ochranu před viry a jinými škodlivými kódy.

Prohlížeč je zatím dostupný pouze v čínském jazyce. Baidu má na tamním trhu vedoucí postavení - ovládá 75.5% trhu s hledáním, druhý je Google. Vezmeme-li v potaz sílu Baidu a velikost čínské populace, tvorba prohlížeče má opravdu smysl.

V současné době 83% Číňanů používá Internet Explorer a zbytek uživatelů podle portálu CNZZ.com používá spíše prohlížeče od čínských vývojářů.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru