Baidu vyvíjí bezpečný webový prohlížeč

Největší čínský vyhledávač Baidu ve snaze upevnit své postavení v zemi vyvíjí svůj vlastní webový prohlížeč. Betaverzi prohlížeče, jehož jméno zatím není známo, podle nových informací portálu CNZZ.com začal Baidu testovat v tomto měsíci.

Reklama

Prohlížeč by měl být propojen s jednotlivými službami Baidu včetně jeho vyhledávače. Společnost navíc do prohlížeče implementovala svou strategii zvanou “box computing,” která nejenže živatelům umožňuje v prohlížeči provádět běžné úkony, ale také například spouštět aplikace.

Baidu prý také klade velký důraz na bezpečnost a zabudoval do svého prohlížeče ochranu před viry a jinými škodlivými kódy.

Prohlížeč je zatím dostupný pouze v čínském jazyce. Baidu má na tamním trhu vedoucí postavení - ovládá 75.5% trhu s hledáním, druhý je Google. Vezmeme-li v potaz sílu Baidu a velikost čínské populace, tvorba prohlížeče má opravdu smysl.

V současné době 83% Číňanů používá Internet Explorer a zbytek uživatelů podle portálu CNZZ.com používá spíše prohlížeče od čínských vývojářů.

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář