Avast varuje: pozor na flash disky

Česká bezpečnostní společnost Avast včera vydala varování pro počítačové uživatele o zvyšujícím se počtu útoků virů a červů, které přicházejí z flash disků a používají ve Windows nástroj AutoRun.
reklama

Jen během posledního říjnového týdne Avast zaznamenal 700 000 virových útoků na počítače a každý osmý z nich (13.5%) přicházel z flash disku. "AutoRun je velmi užitečný nástroj, avšak jsou díky němu také šířeny více než dvě třetiny virů a dalších škodlivých kódů," řekl Jan Sirmer z Avastu s tím, že jejich antivirový program rozpoznal 84% virových útoků, které byly podniknuty za pomoci AutoRunu přes flash disk jen díky real-time ochraně.

Zbývajících 16% virů pak bylo prý nalezeno spuštěním antivirového testu. Avast však poukazuje na to, že bude čím dál větší problém zjistit přítomnost virů na flash discích s tím, jak se bude zvětšovat jejich kapacita. "Skenování antiviru může u zařízení s 1TB místa zabrat i hodinu," dodal Sirmer.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru