Avast je prý nejpopulárnějším antivirem

Bezplatná verze programu Avast je podle studie organizace OPSWAT vůbec nejoblíbenějším antivirem.
reklama

Podle nové studie organizace OPSWAT jsou uživatelé bezplatných antivirů se svými aplikacemi obecně spokojenější, než ti, kteří využívají nějaký placený antivirový program. To možná není až tak překvapivé zjištění, o to zajímavější je proto srovnání oblíbenosti jednotlivých antivirů. Tím nejoblíbenějším je prý bezplatná verze Avastu, která si z pomyslného koláče ukrojila 11.45%. Následuje Avira AntiVir Personal s 9.19% a třetí příčku obsadila bezplatná verze AVG, kterou podle OPSWAT používá 8.6% lidí. Na čtvrté pozici se pak umístil bezplatný bezpečnostní balík od Microsoftu s názvem Security Essentials, který je na trhu teprve od minulého roku.

Další místa následně obsadily zejména placené antiviry jako Kaspersky, Norton a NOD32. OPSWAT také ve své studii pro zajímavost rozdělil výrobce antivirů podle kontinentů, na kterých sídlí - 52% z nich je v Evropě (například Avast, AVG, ESET, Panda nebo Sophos), 31% pak v Severní Americe (Symantec, Microsoft, McAfee).

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru