Avast je nejpoužívanějším antivirem

Společnost Opswat zveřejnila novou zprávu, podle které je Avast nejpoužívanějším antivirem na světě a je nainstalován na 16 % všech počítačů.

Reklama

Opswat data shromažďuje z různých zdrojů jako je třeba jeho populární utilita na odstraňování softwaru nebo pomocí spojenectví s dalšími službami a společnostmi. Celkem společnost vychází ze vzorku více než 350 000 počítačů po celém světě. Zajímavé je, že mezi TOP 10 antiviry jsou ty samé programy, jako v minulém roce. Změnily se však jejich pozice. Microsoft Security Essentials vyskočily z poslední pozice na čtvrté místo (zvětšily svůj počet svých uživatelů o 30 %), Avira se přesunula na druhé a AVG na třetí místo. 

Kromě antivirů Opswat sledoval také P2P programy, které uživatelé mají nainstalovány na svých počítačích. Nikoho asi nepřekvapí, že nejpopulárnějším je uTorrent, který je na téměř 37 % všech počítačů. Druhý nejpopulárnější peer-to-peer nástroj je Ares, jenž je nainstalován na téměř 15 % počítačů. Na graf s umístěními jednotlivých antivirů se můžete podívat zde, graf P2P klientů je pak k dispozici tady.

Zdroj: Techspot

Volná místa v IT

Další pracovní místa najdete na stránce Volná pracovní místa v IT.

Reklama

Přidat komentář