Avast je nejpoužívanějším antivirem

Společnost Opswat zveřejnila novou zprávu, podle které je Avast nejpoužívanějším antivirem na světě a je nainstalován na 16 % všech počítačů.
reklama

Opswat data shromažďuje z různých zdrojů jako je třeba jeho populární utilita na odstraňování softwaru nebo pomocí spojenectví s dalšími službami a společnostmi. Celkem společnost vychází ze vzorku více než 350 000 počítačů po celém světě. Zajímavé je, že mezi TOP 10 antiviry jsou ty samé programy, jako v minulém roce. Změnily se však jejich pozice. Microsoft Security Essentials vyskočily z poslední pozice na čtvrté místo (zvětšily svůj počet svých uživatelů o 30 %), Avira se přesunula na druhé a AVG na třetí místo. 

Kromě antivirů Opswat sledoval také P2P programy, které uživatelé mají nainstalovány na svých počítačích. Nikoho asi nepřekvapí, že nejpopulárnějším je uTorrent, který je na téměř 37 % všech počítačů. Druhý nejpopulárnější peer-to-peer nástroj je Ares, jenž je nainstalován na téměř 15 % počítačů. Na graf s umístěními jednotlivých antivirů se můžete podívat zde, graf P2P klientů je pak k dispozici tady.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru