AV-Comparatives provedl rozsáhlé testování antimalwarových aplikací

Reklama

Evropská antivirová testovací laboratoř AV-Comparatives oznámila dostupnost svého unikátního testu obsahujícího celkem 15 antivirových balíků. A proč unikátního? Testy totiž neprobíhaly ve “zkumavce“, ale ve skutečné praxi.

Jistě se shodneme, že testovat antiviry za pomoci databáze milionu vzorků virů je sice efektní, nicméně příliš to nevypovídá o tom, jak si dotyčný program povede za drsných síťových podmínek dnešního internetu. Také to byl důvod, proč se autoři dnešní studie rozhodli aplikovat inovativní přístup se 100 reálnými testy v praxi.

Většina z testovaných webů obsahovala škodlivé skripty, vyskytlo se však i několik odkazů na zavirované soubory či známých exploitů. Odkazy na stránky nepocházejí z žádného enginu, ale firma si napsala pro účely testu vlastní. Na běžném nepříliš pečlivě patchovaném PC s XP SP3 zvítězila následující trojice: Symantec Norton Internet Security 2010 (99 %), Kaspersky Internet Security 2010 (99 %) a AVIRA Premium Security Suite 9.0. Mimochodem, avast! Free 5.0 získal 96 % a AVG Internet Security 9.0 jen 88 %.

Zdroj: PC Mag

Reklama

Přidat komentář