AV-Comparatives provedl rozsáhlé testování antimalwarových aplikací

Evropská antivirová testovací laboratoř AV-Comparatives oznámila dostupnost svého unikátního testu obsahujícího celkem 15 antivirových balíků. A proč unikátního? Testy totiž neprobíhaly ve “zkumavce“, ale ve skutečné praxi.
reklama

Jistě se shodneme, že testovat antiviry za pomoci databáze milionu vzorků virů je sice efektní, nicméně příliš to nevypovídá o tom, jak si dotyčný program povede za drsných síťových podmínek dnešního internetu. Také to byl důvod, proč se autoři dnešní studie rozhodli aplikovat inovativní přístup se 100 reálnými testy v praxi.

Většina z testovaných webů obsahovala škodlivé skripty, vyskytlo se však i několik odkazů na zavirované soubory či známých exploitů. Odkazy na stránky nepocházejí z žádného enginu, ale firma si napsala pro účely testu vlastní. Na běžném nepříliš pečlivě patchovaném PC s XP SP3 zvítězila následující trojice: Symantec Norton Internet Security 2010 (99 %), Kaspersky Internet Security 2010 (99 %) a AVIRA Premium Security Suite 9.0. Mimochodem, avast! Free 5.0 získal 96 % a AVG Internet Security 9.0 jen 88 %.

Zdroj: PC Mag

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru