Automatický překlad jazyků je nyní součástí Gmailu

Google oznámil, že konečně integroval svou překladatelskou službu do svého webmailu Gmail. Jednotlivým uživatelům bude postupně zpřístupňována v následujících dnech.
reklama

Uživatelé budou mít na výběr, zda si zprávy nechají překládat automaticky, nebo manuálně. K manuálnímu překladu zprávy stačí kliknout na tlačítko Přeložit přímo nad zprávou. Pro zvolení automatického překladu je třeba kliknout na tlačítko Vždy překládat a vybrat jazyk. Pokud znáte více jazyků, můžete si zvolit, které jazyky budou z překladu vynechány. Google včera představil i dvě další změny. První z nich je Title Tweaks, která mění způsob, kterým se na záložce v prohlížeči zobrazuje text. Namísto "Inbox (20) - uživatel@gmail.com - Gmail" se nyní v nadpisu záložky zobrazuje "Gmail - Inbox (20) - uživatel@gmail.com", díky čemuž by měl uživatel mít lepší přehled o nových mailech.

Druhou změnou pak je tzv. Smart Mute, který pomáhá při správě "hlučných" mailů. Pokud se například uživatel nachází uprostřed probíhající konverzace na Gmailu, může kliknout na Mute a nové zprávy z konverzaci se automaticky převedou na nové maily do inboxu a nebudou jej rušit.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Trochu této zprávičce nerozumím. Překlad mailů na gmailu mi funguje minimálně rok, spíše déle. Tlačítko přeložit mail tam je fakt docela dlouho a možnost nastavení automatického překladu také. Nebylo na google API, ale od té doby, co i tyto mailové adresy převedl na gmail, tak to funguje i tam. Takže netuším, co gmail oznámil, ale toto mi jako novinka nepřijde. Leda že by to bylo o nějakém novém způsobu integrace.

Profile picture for user Jan Polzer

Já bych řekl, že jste to tam měl proto, že jste si překladové tlačítko zapnul v Gmail Labs. Teď je změna v tom, že jde do ostrého provozu pro všechny. Gmail API - myslel jste Google Aps? To by tomu odpovídalo.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru