Australský vládní aparát použije Drupal ve speciální distribuci govCMS

V Austrálii se rozhodli používat Drupal jakožto vhodný systém pro správu obsahu webů vládního aparátu. Speciální distribuci s názvem govCMS připravilo tamní ministerstvo financí ve spolupráci se společností Acquia, jejímž šéfem je tvůrce Drupalu.
reklama

Systém govCMS běží na cloudu Acquia Platform, potažmo na Amazon Web Services, které Acquia pro svou platformu využívá. Hodnota zakázky činí 24 miliony australských dolarů během čtyř let. Systém GovCMS bude dostupný australským vládním institucím od února 2015, a to pro weby obsahující veřejně přístupná data. Jako první jej zřejmě využije místní sportovní antidopingový úřad. Použití Drupalu, respektive govCMS ale nebude povinné.

Předchozí redakční systém, který australská vláda používala, prý měl natvrdo některé textové řetězce, což způsobovalo až několika měsíční zdržení, bylo-li třeba je změnit. Krásně to ilustruje nepružnost změn u uzavřeného komerčního softwaru. Kladné body si Drupal získal i nižší cenou oproti proprietárním řešením.

Více o govCMS na následujícím videu nebo na webu.

Zdroj: ZDNet (Pavlovi díky za upozornění)

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru