ASUS chystá svůj první e-book reader

Společnost Asustek Computer, kterou měla až doposud většina z nás zafixovanou převážně jako výrobce notebooků, netbooků, boardů a dalších PC náležitostí, se rozhodla rozšířit své produktové portfolio o další zajímavou novinku – svoji vůbec první e-čtečku.
reklama

Zařízení jménem ASUS DR-900 má úhlopříčku displeje 9“, obsahuje Wi-Fi modul a volitelnou 3G konektivitu. Jak je v případě podobných výrobků dobrým zvykem, také tento model má vydržet kolem 10 000 otočení stránky. (ASUS naznačil, že dle jeho průzkumů zajímá uživatele převážně komfort čtení a výdrž.)

ASUS chystá svůj první e-book reader

Zatím ještě nebylo rozhodnuto o ceně, ovšem CEO Asusteku sdělil, že se ji dozvíme na letošním červnovém Computexu. ASUS DR-900 obsahuje dotekový displej od SiPix Imaging, která je konkurencí firmy (a technologie) E-Ink. Displej zde má 9 mm tloušťku, rozlišení 768 x 1 024 pixelů a jeho dotekovost jistě bude leckomu připadat jako výtečná vlastnost. Samozřejmostí bude i 3,5 mm jack, SD slot a podpora řady formátů včetně PDF, MP3ek i JPEGů.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru