Assange: Facebook umožňuje americké vládě špehovat

Podle Juliana Assange Facebook špehuje pro americkou vládu její občany. Assange doslova řekl, že známá sociální síť je “nejděsivějším špionážním strojem, jaký byl kdy vytvořen.”

Reklama

Kontroverzní zakladatel Wikileaks, který v současné době čeká v Británii na své vydání do Švédska kvůli podezření ze znásilnění dvou žen, to včera řekl v rozhovoru pro server Russia Today. Assange tvrdí, že Facebook má zabudované rozhraní, díky které mohou zaměstnanci americké vlády špehovat občany - vláda údajně může u každého uživatele dohledat osobní informace, místa pobytu a odeslané a přijaté zprávy. “Facebook na vytvoření tohoto rozhraní spolupracoval s americkou tajnou službou,” řekl Assange. “Je to tedy tak, že tajná služba řídi Facebook? Ne. Je to tak, že americká tajná služba jednoduše může Facebook využívat k získávání velmi citlivých dat bez vědomí svých občanů.”

Na tvrzeních Juliana Assange by rozhodně mohlo něco být, není totiž tajemstvím, že americké Ministerstvo spravedlnosti již nějakou dobu trénuje své zaměstnance k vyhledávání informací (důkazů) o lidech na sociálních sítích. I když Assange pro svá nařčení neuvedl žádné důkazy, Facebooku mohou velmi ublížit. Známá sociální síť byla v minulosti již několikrát kritizována kvůli ochraně osobních údajů jak samotnými uživateli, tak zájmovými skupinami. Mluvčí Facebooku tvrzení Assange rezolutně popřel.

Zdroj: PC Advisor

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář