Asm.js od Mozilly nabídne téměř výkon nativního kódu

Mozilla vytvořila verzi JavaScriptu zvanou asm.js, která údajně nabídne téměř výkon nativního kódu a webovému prohlížeči umožní spouštět jakoukoli aplikaci.
reklama

JavaScript byl vždy ve srovnání s jazyky typu C a C++ velmi neefektivní, na druhou stranu je flexibilnější. V posledních letech se objevily alternativy JS (například Google Dart), které nabízejí vyšší výkon. Jisté však je, že JavaScript je natolik populární, že tady ještě nějakou dobu bude, takže se Mozilla rozhodla podle potřeb si jej upravit - a vzniklo asm.js. 

Mozilla JavaScript ve své původní podobě hodně ořezala a odstranila spoustu jeho dynamických funkcí, jež je obtížné optimalizovat. Objektově orientované funkce jako takové všechny nezmizely, ale podle Mozilly "musejí být implementovány a používány stejně, jako je implementují a užívají kompilátory C++." Díky asm.js by podle Mozilly mohou velké aplikace efektivně fungovat přímo z prohlížeče.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru