ARM si to rozdá s Intelem o titul "Král netbooků" a slibuje 5x větší výkon!

Reklama

Anglický výrobce čipů, dobře známá společnost ARM oznámila pár multi-core procesorů určených pro netbooky, které mají zaútočit na pozice držené CPU řady Intel Atom.

Na základě nedávného oznámení vyplynulo na povrch, že hodlá ARM do bitvy nasadit dvě verze multi-core procesoru Cortex-A9 MPCore. Ty lze prohánět i na rychlostech přes 2 GHz. Obě implementace jsou optimalizovány za pomoci metody “hard macro IP”, což značí, že nejsou specifikovány pouze logické elementy, ale také fyzické cesty mezi nimi. Použitá výrobní technologie má 40 nm.

Zástupci ARMu se nechali slyšet, že je tento typ znatelně výše, nežli vše, co dnes nabízí Intel - nové procesory mají nabídnout cca 5x takový výkon, to vše při srovnatelné spotřebě. Jako další příjemnou stránku je nutno vidět, že ARM nehodlá limitovat prodejce dalšími podmínkami, za kterých ještě mohou CPU použít (třeba úhlopříčka displeje apod.). Na druhou stranu, Intel má v záloze trumfové eso: Podporu MS Windows. Ale není třeba propadat beznaději, komu nesedí Linux, může zkusit třeba Google Android OS až bude příští rok na trhu…

Zdroj: The Register

Reklama

Přidat komentář