Apple žaluje HTC kvůli porušení 20 patentů

Společnost Apple podala žalobu proti společnosti HTC za porušení 20 patentů týkajících se uživatelského rozhraní, základní architektury a hardwaru telefonního přístroje iPhone.
reklama

Žaloba byla podána spolu s americkou Komisí pro mezinárodní obchod (ITC) u amerického okresního soudu v Delaware, což Steve Jobs (generální ředitel společnosti Apple) komentoval slovy: „Můžeme nečinně sedět a sledovat konkurenci, jak si přivlastňuje naše patentované vynálezy, nebo s tím můžeme něco udělat. „Myslíme si, že obchodní soutěžení je dobrá věc, ale naši konkurenti by měli vytvářet své vlastní originální technologie a ne krást ty naše“.

Nabízí se otázka, kde je vlastně ona hranice mezi technologií a obecně známou věcí. Pochopíme, kdyby nějaká firma žalovala jinou za to, že do posledního drátku zkopírovala její speciální port. Na druhou stranu co nepochopíme zcela jistě, tak jestli je v pořádku soudit se kvůli nějakému relativně primitivnímu ovládacímu gestu, ke kterému stejně každý výrobce digitální techniky jednou dospěje přirozeným vývojem.

Zdroj: Tisková zpráva Apple

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru