Apple začíná u aplikací v App Store vynucovat určitá pravidla

Podle webového portálu Macworld Apple v následujících dnech začne vynucovat svou politiku týkající se aplikací v App Store, kterou vyhlásil před několika měsíci.
reklama

Apple v únoru tohoto roku určil, že obsah placených aplikací musí být nabízen za stejnou cenu nezávisle na tom, zda byl pořízen prostřednictvím aplikace nebo mimo ni. Následně společnost své podmínky zmírnila s tím, že vývojáři pouze musejí z aplikací odstranit odkazy na externí stránky, kde by mohl být obsah zakoupen za jinou cenu. Apple v dubnu stanovilo pro vývojáře ultimátum do 30. června s tím, že tuto svou politiku bude vynucovat až od tohoto data.

Někteří vývojáři již nezbytné změny učinili. Minulý měsíc například odstranili z aplikace odkaz na zakoupení předplatného na svých webových stránkách vývojáři Hulu Plus. Jiní programátoři pak využívají kličky, když při spuštění aplikace uživatele upozorňují, aby "k přihlášení navštívili jejich webové stránky." Podle Macworldu Apple radilo programátorům velkých aplikací, jak je pozměnit tak, aby vyhovovaly novým pravidlům. Vývojáři těch méně známých programů si budou muset poradit sami. Apple si v současné době bere z aplikací ve svém App Store 30% ze zisku.

Zdroj: PCA

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru