Apple vyvíjí vlastní malý televizor

Společnost Apple podle analytika Gene Munstera plánuje na konci příštího roku nebo počátkem tohoto dalšího představit svůj vlastní televizor.
reklama

Podle Munstera to vyplývá z informací, které mu poskytli dodavatelé a zaměstnanci Apple. Další analytik, který s podobnou zprávou přišel, je Stewart Alsop z Alsop Louie Ventures. Alsop sedí v představenstvech dvou společností, které se zabývají streamováním médií - TiVo a Sonos. Tento muž tvrdí, že podle několika zdrojů ze Silicon Valley Apple na produktu svého televizoru (pozor, neplést si se set-top-boxem AppleTV) opravdu pracuje. Apple s myšlenkou televizoru koketoval již dříve, až nyní při nízkých cenách hardwaru a vyvinutém operačním systému iOS (na kterém by TV měla běžet) je to však reálné. Televizor od Apple by nejenže zobrazoval video, ale byl by se schopný také připojit na internet, spouštět aplikace a nabídl by propojení se sociálními sítěmi jako Twitter, Facebook a Google+.

Podle Alsopa bude televizor od Apple na trhu před Vánocemi 2012. O TV od Apple se mluvilo již před pár měsíci, kdy vysoký představitel Apple pod podmínkou anonymity serveru DailyTech potvrdil, že "další velký produkt společnosti" bude televize. Podle tohoto zdroje se Apple při výrobě nového televizoru má spojit s jedním ze svých existujících dodavatelů. Tito dodavatelé však také vyrábějí své vlastní televize, a tak je otázkou, zda budou chtít vyrábět TV pro Apple, které budou následně konkurovat jejich produktům.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru