Apple vydalo patch na trojana Flashback pro OS X 10.5 Leopard

Apple konečně po měsících urgencí od tisíců uživatelů vydalo aktualizaci i pro starší verzi svého operačního systému OS X, která ochraňuje před trojským koněm Flashback.
reklama

Apple vydalo patch na v médiích již několik měsíců propíraného trojského koně Flashback v dubnu tohoto roku, avšak pouze pro OS X 10.7 Lion a téměř tři roky starý OS X 10.6 Snow Leopard. Skoro pětina uživatelů OS X však stále používá OS X 10.5 a tito lidé se až doposud při ochraně před Flashbackem museli spoléhat na nástroje od bezpečnostních společností, které je postupně vydávaly. Aktualizace přichází ve dvou variantách: v rámci patche Flashback Removal Security Update a Leopard Security Update 2012-003. Kromě odstranění případné infekce patch vypne Java plugin Safari spolu se zastaralými verzemi Adobe Flash Playeru.

Chyba v Javě, kterou Flashback využíval, byla objevena v únoru tohoto roku a trojský kůň díky ní infikoval více než půl milionu Maců. Apple bylo z řad běžných uživatelů i renomovaným bezpečnostních společností kritizováno za to, že na Flashback pomalu reagovalo a šéf společnosti Kaspersky k tomu řekl, že Apple je, co se bezpečnosti týče, 10 let za Microsoftem.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru