Apple vydalo iOS 7.1 s podporou CarPlay, čitelnějším UI a podporou HDR

Apple podle očekávání vydalo aktualizaci pro svůj mobilní operační systém iOS, který přináší řadu nových funkcí a oprav chyb. Nová verze systému s označením iOS 7.1 přichází šest měsíců po vydání iOS 7 a přináší podporu živého HDR focení nebo pro funkci CarPlay, jež byla představena během Geneva Motor Show v rámci prezentací automobilek Ferrari, Mercedes-Benz a Volvo.
reklama

Apple také vylepšilo svůj dotykový senzor Touch ID, který je integrován do iPhonu 5s. Uživatelé mohou nyní kontrolovat, jak dlouho Siri naslouchá jejich hlasovým pokynům jednoduše tak, že budou po dobu mluvení držet domácí tlačítko. 

Osobní asistentka se dočkala vylepšení hlasu v Čínštině, australské a britské Angličtině a Japonštině, takže nyní zní přirozeněji. Kromě toho lze nově zpomalit animace uživatelského rozhraní, ztmavit barvy aplikací nebo zredukovat bílou. Došlo k úpravě ovládacích prvků, aby byly čitelnější (je nutno dodatečně zapnout), objevila se funkce pro HDR focení na iPhone 5s.

iOS 7.1 je kompatibilní s iPhonem 4 a novějším, stejně jako s iPadem 2 a novějším a pátou generací iPhodu touch. Stáhnout si jej můžete klasicky přes aktualizační mechanismus v iOS v sekci Nastavení.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru