Apple vydal Mac OS X Lion Preview pro vývojáře

I když se v posledních měsících Apple ve zprávách objevuje především v kontextu s iPadem 2 (jehož vydání je nyní oficiálně potvrzeno na 2. března) a včera uvedenými novými Macbooky Pro, společnost pracuje také na nové verzi svého operačního systému Mac OS X.

Reklama

O novém Mac OS X Lion se mnoho podrobností neví - Apple doposud pouze prozradil, že má přinést “ty nejlepší nápady z iOS.” Včera však společnost konečně vydala OS X Lion Developer Preview verzi, díky které se na nový operační systém pro Mac můžeme podívat blíže.

Jasné je, že Apple chce u nového OS využít nových multi-dotykových trackpadů a dalšího příslušenství. Mezi zajímavé funkce, které nás již za půl roku s příchodem nového OS čekají, jistě patří:

  • funkce Verze, která automaticky ukládá předchozí verze vašich dokumentů a umožní vám je jednoduše procházet a editovat.
  • funkce Pokračování, díky které se otevřené aplikace po vypnutí/restartování Macu zobrazí v té podobě (v tom samém stadiu), v jakém jste je zanechali.
  • nová verze Mailu s širokoúhlým zobrazením inspirovaným iPadem s vylepšeným vyhledáváním a podporou Microsoft Exchange 2010.
  • AirDrop - jednoduchá možnost, jak kopírovat data vzduchem z jednoho Macu na druhý.
  • zcela nový FileVault, který nabídne rychlé a účinné šifrování disku a možnost odstranit všechna data napořád.
  • Mac OS X Lion Server, jenž umožní nastavit server jednodušeji, než kdy dříve.

Finální verze Mac OS X Lion by se měla objevit v létě. Další informace najdete přímo na webu Apple, na stránce věnované přímo Mac OS X Lion.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář