Apple už netvrdí, že je Mac imunní vůči virům

Poté, co Macy v tomto roce napadla řada červů a jeho uživatelé si poprvé všimli toho, že nejsou zcela v bezpečí, Apple ze svých stránek odstranilo tvrzení, že "na Macu viry nejsou".
reklama

Apple ze svých webových stránek odstranilo tvrzení "Počítačové viry na něj neplatí" a nahradilo jej sloganem "Stvořeno pro bezpečnost". Podle bezpečnostního analytika společnosti Sophos Grahama Cluleyho je to znamení, že Apple začíná brát bezpečnost vážně. "Doufejme, že se stále více a více uživatelů Maců bude zajímat o základní bezpečnostní opatření, jakým je třeba nainstalování antivirového programu," uvedl Cluley. Kromě změny své marketingové zprávy Apple v tomto roce již vydalo bezpečnostní pokyny pro operační systém iOS a v únoru společnost uvedla, že OS X 10.8 (Mountain Lion) bude mít integrovánu bezpečnostní funkci s názvem Gatekeeper, která bude kontrolovat, jaké aplikace se smějí instalovat na zařízení uživatele.

Cluley není jediným bezpečnostním expertem, který žádá Apple o zvýšení bezpečnosti svých produktů. Zakladatel společnost Kaspersky Eugene Kaspersky v nedávném rozhovoru uvedl, že by Apple mělo především déle podporovat starší verze svých operačních systémů. V květnu (při vydání OS X 10.7) Apple totiž přestalo podporovat OS X 10.5, které podle Kasperskyho stále využívají miliony lidí po celém světě. "To znamená, že pokud v této starší verzi OS X budou nalezeny chyby a zlí hoši jich zneužijí, uživatelé jim budou vydáni prakticky na pospas," dodal Kaspersky.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru