Apple uvedl tablet jménem Apple iPad

O novém tabletu od Apple se již nějaký ten týden spekuluje, všem událostem učinilo konečně přítrž skutečné a reálné uvedení novinky.
reklama

Zařízení disponuje 1 GHz procesorem Apple A4. V závislosti na typové řadě poskytuje svému majiteli celkem 16 / 32 / 64 GB flashe. 9,7“ displej zvládá samozřejmě více doteků zároveň. Celá kastle má tloušťku jen 0,5“ a váha nepřekračuje 1,4 kg. Jako OS zde najdeme Custom iPhone OS 3.2.

Apple uvedl tablet jménem Apple iPad

Apple iPad není zanedbán ani po stránce bezdrátů. Kromě Bluetoothu specifikace 2.1 s EDR a 802.11n antény tu najdeme i „volitelnou 3G konektivitu“. Tím je zřejmě myšleno to, že lze za 29,99 USD získat připojení za paušál u operátora AT&T. Každopádně jedná se o neblokované řešení s podporou UMTS/HSDPA (850/1900/2100 MHz) a GSM/EDGE (850/900/1800/1900) MHz.

Mezi další drobnosti patří detektor pohybu, kompas, zabudovaný reproduktor i mikrofon a 30pinový iPodí konektor. Výdrž by měla být cca 10 h (prý až 30 dní stand-by). Jako volitelné příslušenství je zájemcům k dispozici klávesnicový dock.

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru