Apple updatuje s mírným zpožděním Javu

Oprava přichází cca měsíc poté, co ji zveřejnil Sun a také pěkných pár dnů nato, co byly příslušné patche vydány i pro jiné hlavní OS.
reklama

Stejně jako Windows, Linux a Solaris, také platforma Mac OS X podporuje běh Javy společnosti Sun Microsystems. Nicméně zatímco majitelé ostatních operačních systémů se dočkali updatů již cca měsíc zpět, majitelé "Macků" si museli počkat do včerejšího dne. Pokud tedy vlastníte, pro jistotu updatujte.

Java for Mac OS X 10.5 Update 5 v sobě zahruje celkem 5 oprav týkajících se potenciálních bezpečnostních hrozeb pro majitele přístroje (mimo jiné byl odstraněn i zádrhel týkající se přetečení stack bufferu u Java Web Start). Společnost Apple se nechala slyšet, že nový Mac OS X 10.6 Snow Leopard na tyto chyby netrpí.

Zdroj: Internetnews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru