Apple umožní již brzy ve svých aplikacích předplatné

Apple včera oznámil, že vývojářům již brzy umožní do jejich aplikací zabudovat možnost předplatného.
reklama

Jedním z důvodů, proč Apple stále vede v oblasti aplikací (v současné době jich je pro iOS dostupných 350 000) je, že vývojářům nabízí nové možnosti jako první - a to se děje i nyní. Apple včera oznámil, že již brzy vývojářům umožní vytvářet aplikace s předplatným. Toho využijí především vydavatelé novin a časopisů, kterým tato funkce velmi chyběla. Nutno také dodat, že Apple časopisům může pomocí aplikací přitáhnout tisíce nových zákazníků.

"Naše filozofie je jednoduchá - když Apple k využívání aplikace přivede nového předplatitele, necháme si 30% zisku. Když přivede vydavatel nového nebo stávajícího zákazníka k používání aplikace, nechá si celých 100% zisku on. My pouze žádáme, aby vydavatel nabízel možnost předplatného i mimo aplikaci, to samé předplatné bude umožněno i v rámci aplikace. Uživatel bude moci předplatit obsah jedním kliknutím," stojí v prohlášení Apple.

Apple také upozornil, že vývojáři nebudou moci do svých aplikací umisťovat odkazy na předplacení služby mimo ni. Není zatím jasné, od jakého data budou vývojáři moci do svých aplikací předplatné zabudovat, tuto funkci však nejspíše přinese iOS 4.3.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru