Apple spustí vlastní předplatitelskou TV službu

Apple plánuje do konce roku spustit vlastní předplatitelskou televizní službu. Podle nejnovějších informací společnost právě dojednává podrobnosti s dodavateli obsahu.
reklama

Podle listu New York Post plánuje Apple nabízet televizní kanály jako aplikace na svých různých zařízeních - iPhonu, iPadu, iPodu touch a Apple TV. V současné době společnost dokončuje rozhovory s dodavateli obsahu, které se protáhly kvůli typické vlastnosti Apple, kdy tato firma chce mít naprostou kontrolu nad cenou a obsahem. Jak se anonymně vyjádřil představitel jednoho filmového studia "Apple chce všechno a nenabízí téměř nic."

A to není jediný problém, který Apple stojí v cestě. Společnost se totiž snažila přesvědčit kabelové firmy, aby mohla použít svůj hardware a jejich set-top boxy, tj. Apple by mohlo vytvořit vlastní uživatelské rozhraní, ale obsah by přenášelo pomocí již zavedených kanálů. Na to však kabelové společnosti nepřistoupily. Není zatím jasné, zda Apple spojí několik aplikací s jednotlivými televizními kanály k sobě, nebo je bude zákazníkům nabízet individuálně. Jisté pouze je, že služba bude hotová do Vánoc 2012.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru