Apple Safari si v červenci rekordně polepšil

Webový prohlížeč Safari od Apple v červenci rekordně zvětšil svou uživatelskou základnu a porazil dokonce i Google Chrome. Vyplývá to ze statistik společnosti Net Applications.

Reklama

Safari zvětšilo svůj podíl na trhu o šest desetin procenta, což je jeho největší měsíční nárůst vůbec. Díky tomu má prohlížeč od Apple nyní 8,1% podíl na trhu. Podle Net Applications přispěli k tak velkému nárůstu uživatelů především vlastníci zařízení s iOS jako je iPhone.

Zatímco Safari opět zvýšilo svůj podíl - roste nepřetržitě už 17 měsíců - Internet Explorer od Microsoftu se opět propadl, tentokrát o 0,9 % na 52,8 %. To je největší propad IE od ledna tohoto roku. Pokud se bude podíl IE na trhu zmenšovat stejným tempem, jako v posledních třech měsících, propadne se pod psychologickou hranici 50 % v listopadu.

Kromě Safari si v červenci polepšil pouze Chrome od Googlu, a to o tři desetiny procenta - nyní ovládá 13,5 % trhu. Pokud takto poroste i nadále, měl by Chrome překonat 15% hranici v říjnu. Naopak ztratila Mozilla (0,2 %) i Opera (0,1 %). Firefox nyní ovládá 21,5 % trhu. Net Applications dodávají, že i když se celkový podíl IE na trhu stále propadá, na operačním systému Windows 7 jeho podíl naopak roste - v červenci o 0,2 % na 54,8%.

Zdroj: PCW a NetMarketShare

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář