Apple Safari si v červenci rekordně polepšil

Webový prohlížeč Safari od Apple v červenci rekordně zvětšil svou uživatelskou základnu a porazil dokonce i Google Chrome. Vyplývá to ze statistik společnosti Net Applications.
reklama

Safari zvětšilo svůj podíl na trhu o šest desetin procenta, což je jeho největší měsíční nárůst vůbec. Díky tomu má prohlížeč od Apple nyní 8,1% podíl na trhu. Podle Net Applications přispěli k tak velkému nárůstu uživatelů především vlastníci zařízení s iOS jako je iPhone.

Zatímco Safari opět zvýšilo svůj podíl - roste nepřetržitě už 17 měsíců - Internet Explorer od Microsoftu se opět propadl, tentokrát o 0,9 % na 52,8 %. To je největší propad IE od ledna tohoto roku. Pokud se bude podíl IE na trhu zmenšovat stejným tempem, jako v posledních třech měsících, propadne se pod psychologickou hranici 50 % v listopadu.

Kromě Safari si v červenci polepšil pouze Chrome od Googlu, a to o tři desetiny procenta - nyní ovládá 13,5 % trhu. Pokud takto poroste i nadále, měl by Chrome překonat 15% hranici v říjnu. Naopak ztratila Mozilla (0,2 %) i Opera (0,1 %). Firefox nyní ovládá 21,5 % trhu. Net Applications dodávají, že i když se celkový podíl IE na trhu stále propadá, na operačním systému Windows 7 jeho podíl naopak roste - v červenci o 0,2 % na 54,8%.

Zdroj: PCW a NetMarketShare

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru