Apple prý vyvíjí alternativu Flashe

Konkurenční boj mezi Apple a Adobe bude možná ještě zajímavější - Apple totiž prý podle několika zdrojů vyvíjí alternativu Flashe. Podle webového portálu AppleInsider Apple vyvíjí novou technologii s názvem Gianduia, která by měla přímo konkurovat Flashi.
reklama

Americká společnosti již Gianduiu použila v několika svých aplikacích a službách pro iPhone. Vývoj alternativy k Flashi by dával smysl, vezmeme-li v úvahu, že Apple se proti této technologii jasně vyhranil a řekl, že místo Flashe dá raději přednost podpoře HTML5. Apple Flash nepodporuje v žádném ze svých zařízení. Celý spor se mezi oběma společnostmi vyhrotil v uplynulých týdnech, kdy šéf Apple Steve Jobs v otevřeném dopise ostře kritizoval Flash.

Jobs svá prohlášení učinil po té, co Adobe po vydání své Creative Suite 5 vývojářům oznámilo, že jim tento balík umožní exportování projektů (aplikací) na iPhone a iPad. Apple na to však reagoval změněním licenčních podmínek, čímž se toto stalo nereálné. S tím se však Adobe nechce smířit a minulý týden na Apple u amerických úřadů podalo stížnost.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Profile picture for user Jan Polzer

Myslím si, že jeden konkurent, a to v podobě Silverlightu, Flashi stačí. Apple by mělo věnovat energii něčemu užitečnějšímu.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru