Apple prý vyvíjí alternativu Flashe

Konkurenční boj mezi Apple a Adobe bude možná ještě zajímavější - Apple totiž prý podle několika zdrojů vyvíjí alternativu Flashe. Podle webového portálu AppleInsider Apple vyvíjí novou technologii s názvem Gianduia, která by měla přímo konkurovat Flashi.

Reklama

Americká společnosti již Gianduiu použila v několika svých aplikacích a službách pro iPhone. Vývoj alternativy k Flashi by dával smysl, vezmeme-li v úvahu, že Apple se proti této technologii jasně vyhranil a řekl, že místo Flashe dá raději přednost podpoře HTML5. Apple Flash nepodporuje v žádném ze svých zařízení. Celý spor se mezi oběma společnostmi vyhrotil v uplynulých týdnech, kdy šéf Apple Steve Jobs v otevřeném dopise ostře kritizoval Flash.

Jobs svá prohlášení učinil po té, co Adobe po vydání své Creative Suite 5 vývojářům oznámilo, že jim tento balík umožní exportování projektů (aplikací) na iPhone a iPad. Apple na to však reagoval změněním licenčních podmínek, čímž se toto stalo nereálné. S tím se však Adobe nechce smířit a minulý týden na Apple u amerických úřadů podalo stížnost.

Zdroj: CNET

Reklama

Komentáře

Myslím si, že jeden konkurent, a to v podobě Silverlightu, Flashi stačí. Apple by mělo věnovat energii něčemu užitečnějšímu.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář