Apple příští týden představí službu iCloud

Apple oznámil, že konference WWDC bude tento rok zaměřena především na představení nové hudební služby a úvodní řeč bude stejně jako minulý rok mít Steve Jobs .
reklama

Jobs vystoupí první den konference, šestého června a podle všeho představí novou službu s názvem iCloud. Účast Jobse nebyla jistá, neboť má od ledna tohoto roku opět zdravotní potíže. Stejně jako v předchozích letech, ani tentokrát Jobs při úvodní řeči nebude sám a vystoupí také další vysocí představitelé společnosti - Phil Schiller, Scott Forstall a Craig Federighi. Služba iCloud by podle spekulací měla být přímou konkurencí obdobné cloudové služby, kterou v tomto roce spustil Amazon (a chystá ji i Google).

Worldwide Developer Conference se také zaměří na dvě další témata. Těmi budou Mac OS X Lion, který byl poprvé ukázán v říjnu minulého roku, a nová verze mobilního operačního systému iOS 5, o níž se toho zatím příliš mnoho neví. Předpokládá se pouze, že iOS 5 přinese tzv. miniaplikace (widgets), které již delší dobu nabízí konkurenční operační systém Android. Mnozí na WWDC očekávali představení nového iPhonu, neboť předešlé verze si na této konferenci vždy odbyly svou premiéru – o nové verzi oblíbeného smartphonu však zatím nepadla ani zmínka.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru