Apple příští týden představí službu iCloud

Apple oznámil, že konference WWDC bude tento rok zaměřena především na představení nové hudební služby a úvodní řeč bude stejně jako minulý rok mít Steve Jobs .

Reklama

Jobs vystoupí první den konference, šestého června a podle všeho představí novou službu s názvem iCloud. Účast Jobse nebyla jistá, neboť má od ledna tohoto roku opět zdravotní potíže. Stejně jako v předchozích letech, ani tentokrát Jobs při úvodní řeči nebude sám a vystoupí také další vysocí představitelé společnosti - Phil Schiller, Scott Forstall a Craig Federighi. Služba iCloud by podle spekulací měla být přímou konkurencí obdobné cloudové služby, kterou v tomto roce spustil Amazon (a chystá ji i Google).

Worldwide Developer Conference se také zaměří na dvě další témata. Těmi budou Mac OS X Lion, který byl poprvé ukázán v říjnu minulého roku, a nová verze mobilního operačního systému iOS 5, o níž se toho zatím příliš mnoho neví. Předpokládá se pouze, že iOS 5 přinese tzv. miniaplikace (widgets), které již delší dobu nabízí konkurenční operační systém Android. Mnozí na WWDC očekávali představení nového iPhonu, neboť předešlé verze si na této konferenci vždy odbyly svou premiéru – o nové verzi oblíbeného smartphonu však zatím nepadla ani zmínka.

Zdroj: PCW

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář