Apple připravuje OS X pro Macy s Retina displejem

Apple podle nových informací pracuje na úpravě svého operačního systému Mac OS X tak, aby si rozuměl s novými Macy s vysokým rozlišením.
reklama

Nedávno vydaná aktualizace OS X s označením 10.7.4 v sobě ukrývala několik změn, které se sice uživatelům mohou zdát jako nicotné, prozrazují však to, že Apple chystá u svých Maců velkou změnu. Portál Apple Insider oznámil, že u ikony zabudované aplikace TextEdit byla zvýšena nejvyšší možná kvalita na 1024x1024 pixelů, což je dvojnásobek, než před aktualizací. Navýšení pixelů u ikony má údajně korespondovat s tzv. Retina displejem, neboli displejem s vysokým rozlišením, který uživatelé nyní mohou vidět pouze u nového iPadu. 

Podle Apple Insideru všechno naznačuje tomu, že Apple připravuje novou řadu MacBooků, která se na pulty obchodů dostane v následujících týdnech. MacBooky by údajně měly být opatřeny Retina displejem, jenž má 3.1 milionů pixelů, tedy o milion více, než HDTV. Samotné Apple Retina displej popisuje tak, že "pixely jsou tak blízko, že je oko uživatele od sebe nerozliší". To, že Apple plánuje Macy s novými displeji potvrdil v dubnu tohoto roku také Intel, který podle svých slov vyvinul nové procesory stvořené přímo pro Retina displeje. Nové procesory zvládnou rozlišení 2560 x 1600 pixelů, což je 4x větší rozlišení, než nabízejí současné 13palcové displeje MacBooku Pro.

Zdroj: PCW


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru