Apple přidává do Mavericks nativní podporu 4K displejů

Apple podle zpráv testerů nové betaverze operačního systému Mavericks konečně přidává nativní podporu 4K displejů. A přibyly i další zajímavé funkce.
reklama

V poslední betaverzi operačního systému od Apple je údajně možnost rozběhnout systém na Ultra HD displejích v nativním 4K. Apple 4K funkci ve svém desktopovém operačním systému Mavericks nazývá "Retina". To, že americká společnost přidá plnohodnotnou 4K podporu do OS X, se očekávalo již delší dobu. Macy již 4K podporují, avšak ne plnohodnotně - operační systém upravuje velikost obrazu.

Díky nativní podpoře 4K obrázky vypadají jasněji a ostřeji. Betaverze 10.9.3 také umožňuje nastavit na (kompatibilních) 4K displejích frekvenci na 60Hz, což podle Apple dříve nebylo možné. Mluví se i o tom, že americká společnost pracuje na svém vlastním velkém 4K displeji.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru