Apple představilo OS X Mavericks

Apple včera během své konference WWDC zveřejnilo informace o svém novém desktopovém operačním systému OS X 10.9 Mavericks. Jaké novinky přinese?
reklama

OS X Mavericks bude vydán na podzim tohoto roku, takže v rámci prezentace byly představeny pouze nejdůležitější funkce, které v něm budou obsaženy, přičemž podle Apple má nový OS celkem obsahovat přes dvě stě nových funkcí.

První zajímavostí jsou tzv. "Finder tabs", jež umožní uživateli, který má na desktopu otevřeno několik oken, přejít do speciálního módu ala webový prohlížeč, v němž má jednotlivá okna seřazena vedle sebe jako záložky. Jednotlivá okna lze přesouvat pomocí funkce drag and drop nebo se přepnout kompletně do full screen módu.

Další zajímavostí je funkce s názvem "file tagging", díky které uživatel může označovat data podle potřeby tak, aby se mu s nimi v budoucnu lépe manipulovalo (například když je bude chtít třídit do skupin).

Jelikož většina uživatelů OS X má tento operační systém nainstalován na laptopu, není překvapením, že společnost věnovala čas i optimalizaci systému. Té mají napomáhat funkce jako "Kompresovaná paměť", "Uspání aplikace" nebo "Time Coaslescing", jež dohromady dokáží zredukovat využití procesoru až o 72 %. Mavericks přinese také novou verzi prohlížeče Safari, aplikací iBooks, a Kalendář a map.

Zajímavostí nakonec je statistika Apple, podle které OS X Mountain Lion využívá 35 % všech uživatelů jeho operačního systému, přičemž Windows 8 jsou pouze na 8 % počítačů s OS od Microsoftu.

Další informace o OS X Mavericks najdete na webu Apple.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru