Apple představil nový iMac se čtyřjádrovým procesorem

Apple tento týden představil aktualizované verze svých počítačů iMac, které nyní nabízejí lepší grafiku a čtyřjádrové procesory.

Reklama

Podle Apple je “nový iMac je až o 70 procent rychlejší a nová grafika poskytuje až třikrát vyšší výkon než předchozí generace.” Kromě nového čtyřjádrového procesoru Intel Core i5 (v nabídce je i Core i7 s taktem až 3,4 GHz) a grafiky AMD Radeon HD jsou nové iMacy opatřeny technologií Thunderbolt (21.5palcový iMac má jeden port Thunderbolt, 27palcový pak hned dva) a kamerou FaceTime HD.

“Technologie Thunderbolt nabízí dva obousměrné kanály, z nichž každý má přenosovou rychlost neskutečných 10 Gb/s. Přímo zpřístupňuje rozhraní PCI Express vysoce výkonným externím periferiím, například diskovým polím RAID, a prostřednictvím adaptérů může podporovat spotřební zařízení s technologiemi FireWire a USB i sítě gigabitového Ethernetu. Thunderbolt rovněž podporuje DisplayPort pro displeje s vysokým rozlišením a funguje s existujícími adaptéry pro displeje HDMI, DVI a VGA. Technologie Thunderbolt je volně dostupná pro implementaci do systémů, kabelů a zařízení, takže se počítá s jejím širokým prosazením jako nový standard vysoce výkonného rozhraní.”

Díky FaceTime HD a softwaru Apple FaceTime si pak uživatelé iMacu budou moci volat jak mezi sebou, tak i s vlastníky iPadu 2, iPhonu 4 a iPodu touch současné generace. Počítače iMac jsou známé především díky svému designu, který je charakteristický kombinací hliníku a skla. U nových iMaců se Apple mimo jiné pyšní tím, že splňují specifikace Energy Star 5.2 a získaly status EPEAT Gold.

Zdroj: Tisková zpráva

Reklama

Přidat komentář