Apple představil nový iMac se čtyřjádrovým procesorem

Apple tento týden představil aktualizované verze svých počítačů iMac, které nyní nabízejí lepší grafiku a čtyřjádrové procesory.
reklama

Podle Apple je "nový iMac je až o 70 procent rychlejší a nová grafika poskytuje až třikrát vyšší výkon než předchozí generace." Kromě nového čtyřjádrového procesoru Intel Core i5 (v nabídce je i Core i7 s taktem až 3,4 GHz) a grafiky AMD Radeon HD jsou nové iMacy opatřeny technologií Thunderbolt (21.5palcový iMac má jeden port Thunderbolt, 27palcový pak hned dva) a kamerou FaceTime HD.

"Technologie Thunderbolt nabízí dva obousměrné kanály, z nichž každý má přenosovou rychlost neskutečných 10 Gb/s. Přímo zpřístupňuje rozhraní PCI Express vysoce výkonným externím periferiím, například diskovým polím RAID, a prostřednictvím adaptérů může podporovat spotřební zařízení s technologiemi FireWire a USB i sítě gigabitového Ethernetu. Thunderbolt rovněž podporuje DisplayPort pro displeje s vysokým rozlišením a funguje s existujícími adaptéry pro displeje HDMI, DVI a VGA. Technologie Thunderbolt je volně dostupná pro implementaci do systémů, kabelů a zařízení, takže se počítá s jejím širokým prosazením jako nový standard vysoce výkonného rozhraní."

Díky FaceTime HD a softwaru Apple FaceTime si pak uživatelé iMacu budou moci volat jak mezi sebou, tak i s vlastníky iPadu 2, iPhonu 4 a iPodu touch současné generace. Počítače iMac jsou známé především díky svému designu, který je charakteristický kombinací hliníku a skla. U nových iMaců se Apple mimo jiné pyšní tím, že splňují specifikace Energy Star 5.2 a získaly status EPEAT Gold.

Zdroj: Tisková zpráva

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru