Apple představil iCloud

Dlouho popisován jako hudební služba, iCloud je spíše synchronizační platformou. Od iOS5 bude iCloud podporovat většina nativních aplikací od Apple, což umožní automatickou synchronizaci kontaktů, kalendářů, mailů, dokumentů, fotek, hudby, knih a aplikací. Všechen tento obsah bude ukládán do nového datacentra Apple Odtud pak nebude problém sdílet jej a jiná zařízení.
reklama

Pokud například pořídíte fotografii, obrázek se automaticky nahraje na účet iCloud a stáhne se do vašeho iPadu a MacBooku. Mnoho aplikací podporujících iCloud přinese navíc další možnosti - třeba sdílení dat z kalendáře s partnerem. Velmi zajímavá je také hudební stránka iCloud. Kromě toho, že vám služba zpřístupní na všech zařízeních od Apple všechny skladby, které jste si kdy přes iTunes koupili, bude iCloud také automaticky stahovat nově pořízené skladby až na deset zařízení.

Za 25 dolarů ročně pak Apple nabídne službu iTunes Match, která uživatelům umožní importovat na iCloud (limit 5GB, skladby však po synchronizaci můžete smazat) a stahovat také písničky, které nebyly pořízeny přes iTunes. Proces bude fungovat tak, že iCloud proskenuje hudební knihovnu uživatele a porovná ji s 18 miliony písničkami v iTunes. Pokud bude nalezena shoda, ihned se zpřístupní na všech zařízeních uživatele v kvalitě 256kbps. Podle Applu iCloud, jenž uživatelé budou moci využívat od tohoto podzimu, nahradí současnou službu MobileMe.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru