Apple pracuje na offline verzi Siri

Vypadá to, že Apple umožní své hlasové asistentce, aby fungovala i offline. Společnost si je vědoma limitací, kterým Siri čelí kvůli neustálé potřebě internetového připojení a její inženýři proto údajně nyní pracují na její lokální verzi. 
reklama

Apple minulý rok koupilo společnost Novauris, která stojí za technologií, na níž Siri již běží. Tato firma měla však vyvinutou také pokročilou technologii, jež umožňuje lokální (offline) fungování hlasového asistenta. Novauris podle dostupných informací pracoval na své vlastní technologii s názvem Automatich Speech Recognition (ASR), jež má být schopna přistupovat k datům jak z cloudu, tak lokálního úložiště na mobilním zařízení.

V současné době "mozek" Siri funguje skrze vzdálené servery. Jak však Apple nedávno uvedlo, jeho nová funkce CarPlay by podle všeho měla fungovat lokálně kvůli nespolehlivému připojení na cestách, a tak je velmi pravděpodobné, že se offline verze dočká i Siri. Podle dostupných informací Apple koupilo Novauris minulý rok za blíže nespecifikovanou sumu a tým této firmy pracuje na vylepšení Siri od podzimu minulého roku.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru