Apple pracuje na offline verzi Siri

Vypadá to, že Apple umožní své hlasové asistentce, aby fungovala i offline. Společnost si je vědoma limitací, kterým Siri čelí kvůli neustálé potřebě internetového připojení a její inženýři proto údajně nyní pracují na její lokální verzi. 

Reklama

Apple minulý rok koupilo společnost Novauris, která stojí za technologií, na níž Siri již běží. Tato firma měla však vyvinutou také pokročilou technologii, jež umožňuje lokální (offline) fungování hlasového asistenta. Novauris podle dostupných informací pracoval na své vlastní technologii s názvem Automatich Speech Recognition (ASR), jež má být schopna přistupovat k datům jak z cloudu, tak lokálního úložiště na mobilním zařízení.

V současné době "mozek" Siri funguje skrze vzdálené servery. Jak však Apple nedávno uvedlo, jeho nová funkce CarPlay by podle všeho měla fungovat lokálně kvůli nespolehlivému připojení na cestách, a tak je velmi pravděpodobné, že se offline verze dočká i Siri. Podle dostupných informací Apple koupilo Novauris minulý rok za blíže nespecifikovanou sumu a tým této firmy pracuje na vylepšení Siri od podzimu minulého roku.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář