Apple pracuje na nové možnosti synchronizace záložek přes iCloud

Sdělení na webu iCloud.com naznačuje, že Apple již brzy přidá novou možnost jak přes iCloud zobrazovat synchronizované záložky. 

Reklama

S informací přišel portál 9to5Mac, podle kterého se zpráva s texem „Záložky iCloud budou dostupné brzy. Vraťte se prosím později" zobrazí tehdy, když se uživatel pokusí nainstalovat přídavek pro Chrome z iCloud kontrolního panelu ve Windows. I když zpráva může odkazovat na přídavek Záložky iCloud, jelikož URL končí "bookmarks_extension," to nedává tak úplně smysl, jelikož přídavky pro prohlížeč Apple již vydalo před několika měsíci a jsou dostupné jak pro Chrome, tak pro Firefox.

Pravděpodobnější variantou je to, že uživatelé budou již brzy schopni zobrazovat své záložky synchronizované skrze iCloud na webu. To se může hodit například při cestování, pokud je uživatel nucen používat cizí počítač - třeba v knihovně. Slovo záložky ve výše zmíněném textu je vyobrazeno ve stylu iOS 7, což indikuje to, že stránka je poměrně nová. Apple již v minulosti takovýmto "nechtěným" způsobem zveřejnilo přes iCloud.com informace o chystaných funkcích. Například v květnu 2012 jsme se díky webu beta.icloud.com neoficiálně dozvěděli o tom, že se pracuje na webových aplikacích Poznámky a Připomínky.

Zdroj: 9to5Mac

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář