Apple pracuje na nové hudební službě

Apple podle dvou anonymních zdrojů agentury Reuters připravuje spuštění nové hudební služby, která by měla uživatelům iTunes umožnit ukládání písniček na servery Apple a poté je streamovat přes internet například do iPhonu.
reklama

O podobné službě pro mobily postavené na Androidu mluvil v minulém roce také Google - zatím se však nedohodl s nahrávacími společnostmi. Google podle všeho chce spustit obchod s hudbou podobný iTunes a službu, na kterou by si uživatelé mohli ukládat písničky.

Obě společnosti nakonec předběhl Amazon, který minulý měsíc spustil službu Cloud Drive. Ta uživatelům umožňuje ukládat hudbu, videa, fotografie a dokumenty na servery Amazonu (5GB zdarma, 20GB až 1TB za dolar na GB). K těmto datům se pak uživatelé mohou dostat přes webový prohlížeč nebo aplikaci pro Android. Amazon však službu spustil bez jakéhokoli vyjednávání s nahrávacími společnostmi. Podobně to podle Reuters plánuje i Apple - společnost údajně nepodepsala žádné smlouvy a s hudebními společnostmi o službě vůbec nemluvila.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru