Apple povolil torrentovou aplikaci v App Store

Apple minulý týden povolil vůbec první aplikaci, která uživatelů zařízení na iOS umožňuje stahovat torrenty.
reklama

O Apple je známo, že v rámci svého App Store uplatňuje striktní politiku, která zakazuje aplikace s určitým obsahem - například všechny klienty pro BitTorrent. Podle Apple je totiž "BitTorrent často užíván k poškozování autorských práv." Jednomu vývojáři, který si dal pozor na to, aby slovo "BitTorrent" v popisu jeho aplikace nezaznělo, se však podařilo jeho program do App Store dostat. Aplikace se jmenuje IS Drive a umožňuje uživatelům torrentové služby webového portálu Imageshack stahovat torrenty pomocí iPhonu/iPodu touch a iPadu.

Aplikace stojí pět dolarů. "Vím, že to vůči Apple není zcela fér," řekl vývojář IS Drive Derek Kepner, "ale plánuji do aplikace přidat funkci, díky které si uživatelé budou moci do IS Drive přidávat jakékoli torrentové stránky a z nich stahovat. Doufám, že aplikaci nebude nikdo používat k porušování zákonů." Kepner také dodal, že aplikaci schválně nepojmenoval jako "torrentový klient," aby prošla schvalovacím procesem Apple.

Zdroj: TorrentFreak

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru