Apple opravilo kritické chyby v Safari

Apple v tomto týdnu vydalo záplaty na 27 bezpečnostních děr v Safari pro Mac OS X a Windows.
reklama

Z těchto 27 chyb je 23 „kritických“ a mohou být využity ke vzdálenému převzetí kontroly nad počítačem uživatele. Je třeba podotknout, že webový prohlížeč Safari využívá stejný open-source engine s názvem WebKit jako Chrome od Googlu a všech 27 chyb na které Apple vydalo záplatu bylo nalezeno právě ve WebKitu. Apple na rozdíl od svých konkurentů neuvádí, jak kritická byla ta která opravená chyba. Společnost však oznámila, že zmíněných 23 děr umožňovalo útočníkům podniknout útok na počítač uživatele jen navštívením nebezpečné webové stránky.

Apple mimo jiné uvedlo, že posílena byla stabilita prohlížeče a kvalitnější je i blokování vyskakovacích oken. Vylepšení navíc doznala přesnost zobrazování stránek v Top stránkách. Safari 5.0.3 je dostupný ke stažení ze stránek Apple pro Mac OS X 10.5 (Leopard), Mac OS X 10.6 (Snow Leopard), Windows XP, Windows Vista a Windows 7.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru