Apple obdrželo patent na "vzhled a atmosféru" iTunes

Po téměř osmi letech čekání organizace USPTO udělila společnosti Apple patent na ochranu jejího rozhraní v iTunes Store.
reklama

Patent pokrývá vzhled a celkový pocit, který uživatelé z e-shopu mají včetně toho jak uživatelé přes iTunes vyhledávají a nakupují obsah. Na abstrakt patentu se můžete podívat zde. I když je popis patentu na první pohled velmi široký, je zaměřen na uživatelské rozhraní iTunes. Apple o patent požádalo v roce 2004, kdy iTunes nenabízely videa, knihy ani aplikace a uživatelé si mohli vybírat z pouze 200 000 skladeb namísto současných 20 milionů. Za zmínku také stojí to, že v roce 2004 jedna akcie Apple stála 25 dolarů, zatímco dnes to je 610 dolarů.

iTunes se od roku 2004 v závislosti na rozmachu iPodů, iPhonů a iPadů staly po celém světě nesmírně populárními a za posledních osm let se jejich rozhraní příliš nezměnilo. To má přijít až v druhé polovině tohoto roku, kdy Apple plánuje svůj iTunes Store kompletně předělat tak, aby byl jej uživatelé mohli ještě jednodušeji ovládat. Otázkou tak je, zda osm let starý patent na vzhled iTunes bude Apple vůbec k něčemu.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru