Apple Mac App Store oficiálně spuštěn

Společnost Apple včera oficiálně spustila svůj Mac App Store. Zatím je v něm okolo 1000 bezplatných i placených aplikací. Pro jeho použití musíte svůj Mac vybavit aktualizací operačního systému.

Reklama

Mac App Store je přístupný pro uživatele operačního systému Snow Leopard po aktualizaci Mac OS X 10.6.6, kterou si můžete stáhnout hned teď buďto přes funkci Software Update, nebo přes webové stránky Apple.

Obchod s aplikacemi se umístí v Macu na spodní lištu mezi ostatní aplikace - není tedy součástí iTunes, funguje však podobně. Aplikaci koupíte jednoduše jedním kliknutím za použití iTunes ID a hesla, ta se následně sama stáhne. Platby tedy probíhají pomocí platební karty spárované s vaším účtem. App Store je, stejně jako jeho verze pro iOS, roztříděn do přehledných kategorií.

Mac App Store

Mac App Store

Podle Apple byl Mac App Store vytvořen kvůli velkému úspěchu e-shopu s aplikacemi u zařízení postavených na iOS. Vývojáře bude nejspíše zajímat, kolik si Apple z jedné prodané aplikace strhne - podle mluvčího Apple to bude 30%. V e-shopu jsou již k mání některé populární hry z iOS jako Angry Birds, dále zde najdete aplikace iWork a iLife od Apple a aplikace od jiných výrobců jako AutoDesk, Evernote nebo Omni Group.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář