Apple má vlastního robota pro indexaci internetu

GoogleBot, BingBot a v Česku také SeznamBot. Jistě je dobře znáte. Pomalu si ale začněte zvykat, že do party robotů internetových vyhledávačů přibude i Applebot. Společnost Apple utnula spekulace a zveřejnila informace o tom, jak se tento robot sloužící k procházení webových stránek chová.

Reklama

Ne, neroste nám tu zatím žádná významná konkurence vyhledávači Google, na druhou stranu Apple rozšiřuje svouji sekci mající na starost vyhledávání. Viz zpráva na AppleInsider. Applebot slouží v tuto chvíli primárně ke sběru dat pro hlasového asistenta Siri a nápovědu ve funkci Spotlight. Prozatím prochází bloky adres 17.0.0.0, takže u českých hostingů na něj zřejmě nenarazíte.

Robot od Applu se hlásí touto identifikací:

Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_10_1) AppleWebKit/600.2.5 (KHTML, like Gecko) Version/8.0.2 Safari/600.2.5 (Applebot/0.1)

Měl by respektovat pravidla a instrukce ze souboru robots.txt. Pokud v něm nenajde instrukce pro Applebot a přitom budou uvedeny instrukce pro Googlebot, použije tyto. Další informace najdete na About Applebot.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář