Apple konečně v App Store umožňuje vyzkoušet aplikace před koupí

Jelikož Apple nevrací peníze uživatelům, kteří nejsou spokojeni se zakoupenými aplikacemi v App Store, rozhodl se v tomto oblíbeném e-shopu vytvořit novou sekci s trial verzemi programů.

Reklama

Apple tento týden ve svém populárním App Store představil novou sekci s názvem Try Before You Buy (Vyzkoušejte před koupí). Myšlenka je taková, že by si díky této sekci uživatelé mohli aplikace vyzkoušet před tím, než si je koupí. V současné době zde však jsou obsaženy bohužel pouze některé (konkrétně jich je 98) bezplatné a lite aplikace - žádné placené. Většina z těchto aplikací již v App Store byla i před vznikem nové sekce, některé vznikly nově. 

Apple vznik “Vyzkoušejte před koupí” zdůvodńuje tím, že App Store nenabízí možnost vrátit aplikaci, se kterou uživatel je uživatel nespokojen. V porovnání s tím konkurenční Android Market od Googlu nabízí možnost vrátit aplikaci do 24 hodin od její koupě (pokud jste si ji již dříve nenainstalovali nebo neodinstalovali). Trial verze aplikací si mohou stahovat také uživatelé operačního systému Symbian a plánuje je i Microsoft u nových Windows Phone 7.

Zdroj: PCW

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář