Apple a Google vydělávají na trendu mobilního surfování po internetu

Trend, v rámci kterého uživatelé surfují po internetu čím dál více na mobilních zařízeních, než na počítačích, dává značnou výhodu některým výrobcům prohlížečů.
reklama

Podle společnosti Net Applications minulý měsíc 12 % celkového trafficu na internetu pocházelo z mobilních zařízení (smartphonů a tabletů). Nejvíce postiženy rozvojem mobilního surfování jsou prohlížeče Internet Explorer od Microsoftu a Firefox od Mozilly. To není velkým překvapením, vezmeme-li v úvahu, že platforma Windows na smartphonech a tabletech má velmi malé zastoupení a prohlížeč Mozilly byl z mnoha platforem doslova vyloučen.

I když IE dominuje na desktopu, kde v březnu mělo 55,8 % trhu, díky své slabé přítomnosti v mobilním prostředí je kombinovaný podíl tohoto prohlížeče na desktopu a mobilních zařízeních pouze 49,1 %. Mozilla má Firefox na Androidu, jeho podíl je ale prakticky nulový. Kombinovaný podíl Firefoxu na surfování je tedy 17,7 %. Na druhou stranu na novém trendu vydělává Google i Apple. Google má kombinovaný podíl 17,3 %, za což vděčí především Chrome na Androidu (na desktopu má Google pouze 16,5% podíl). Jasným vítězem v mobilním prostředí je však Safari, které ovládá 61,8 % tohoto trhu. V rámci kombinovaného surfování tak prohlížeč od Apple drží 12,1 % a je čtvrtý nejpoužívanější vůbec.

Zdroj: Techhive

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru