Apple dalo u Siri přednost Bingu před Googlem

I když většina uživatelů internetu používá k vyhledávání Google, Apple se nyní rozhodlo přiklonit se k Bingu - alespoň u své hlasové asistentky Siri.
reklama

Apple během své WWDC představilo celou řadu funkcí pro svůj mobilní operační systém iOS 7 včetně nových možností Siri, která nyní dokáže vyhledávat na Wikipedii a Twitteru. Navíc uživatelé budou moci pomocí Siri přímo vyhledávat v Bingu. Po tiskové konferenci Microsoft zveřejnil podrobnější informace o tom, jak bude celá spolupráce probíhat. Když uživatel položí Siri otázku, bude mu v závislosti na dotazu poskytnuta buď konkrétní odpověď, nebo výsledky hledání v Bingu.

Microsoft je podle svých slov "nadšen, že uživatelé budou moci na svých iPhonech, iPadech a iPodech touch využívat pokročilé vyhledávací funkce Bing.com." Jako implicitní vyhledávač však na zařízeních s iOS zůstane i nadále Google - zatím není jasné, jaký vyhledávač Siri použije, když jí uživatel zadá pokyn "prohledej web". Bude použit Bing, nebo ten vyhledávač, který si uživatel nastaví jako defaultní? Jisté je v tu chvíli pouze to, že pokud se propojení Bingu a Siri povede, Microsoft se může těšit na spoustu nového trafficu na svých stránkách a válka s Googlem se dostane do nové fáze.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru