Aplikací pro Android a iOS může být na trhu milion

Pokud by se spočítaly všechny aplikace, které kdy byly vytvořeny pro Android a iOS, bylo by jich podle portálu Appsfire milion.
reklama

Není překvapením, že z milionu vytvořených aplikací jich je v současné době aktivních pouze 800 000, neboli 80%. Appsfire předpokládá, že počet aktivních aplikací by jeden milion mohl překročit v lednu. Webový portál dodává, že v počtu vytvořených aplikací nad Androidem stále vede iOS v poměru 52:48. Tento rozdíl by se však měl do ledna smazat.

Nutno dodat, že Appsfire došel k milionu vytvořených aplikací započítáním i neoficiálních aplikací mimo Android Market a App Store. Počítáním aplikací se zabývají i jiné weby, například podle 148Apps.biz je v Apple App Storu v současné době 593 492 aplikací, zatímco podle portálu AppBrain je v Android Marketu 282 830 aplikací - a to dohromady rozhodně není milion. Celkový počet aplikací na trhu však nehraje žádnou roli - podle nedávno zveřejněného průzkumu společnosti Nielsen totiž uživatelé tráví 43 % svého času používáním TOP 10 aplikací, které jsou na trhu. Přes 60% času pak uživatelé tráví s TOP 50 aplikacemi.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru