Aplikaci Kalendář pro Windows 8 již není možné synchronizovat s Google Kalendářem

Microsoft potvrdil, že uživatelé Windows 8, kteří upgradují aplikaci Kalendář pro Windows 8 ji již nebudou moci synchronizovat s Google Apps.
reklama

"Platící zákazníci Googlu a ti, kteří používají byznysové účty, již nebudou moci synchronizovat své kalendáře," uvedla včera mluvčí Microsoftu. Kalendář byla jedna ze tří aplikací s tzv. Modern UI (uživatelským rozhraním), které Microsoft na Windows 8 a Windows RT včera upgradoval. V minulosti Microsoft uživatele ujišťoval, že synchronizace bude i v budoucnu možná. V oficiálním dokumentu Microsoftu, jenž slouží k podpoře synchronizace na Windows 8 a Windows RT se píše, že "pokud jste již propojili svůj účet na Googlu s aplikacemi Mail, Lidé a Kalendář, vaše emaily, kalendář a kontakty se začnou synchronizovat. Nemusíte dělat vůbec nic."

Podle Microsoftu není synchronizace i nadále možná proto, že se Google odklonil od podpory Microsoft Exchange ActiveSync (EAS). Google celou věc zatím nekomentoval. "Je smutné, že Google i Microsoft upřednostňují své vlastní zájmy nad zájmy koncových uživatelů," řekl Patrick Moorhead ze společnosti Moor. "Tato změna politiky negativně ovlivní běžné uživatele i firmy. Postižení uživatelé nebudou měnit kalendář jen proto, aby fungoval na Windows 8, proto je na Microsoftu, aby udělal správnou věc a implementoval standard CalDAV." CalDAV je webový standard určený pro přistupování k online kalendářům a synchronizování informací mezi zařízeními.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru