Aplikace pro Windows 8 lze nyní vyvářet s podporou hlasových funkcí

Microsoft vydal dlouho očekávaný nástroj pro vývojáře, kteří vytvářejí aplikace pro Windows 8: podporu pro rozpoznávání hlasu.
reklama

Vývojáři tak nyní mohou vyvíjet aplikace pro Windows 8, Windows 8.1 a Windows RT, jež budou obsahovat funkci na rozeznání hlasu. "Pokud vyvíjíte pro Windows Phone, jste již seznámeni s možností využívat ve Windows Phone rozeznávání hlasu: uživatel klikne na ikonku mikrofonu, mluví do něj a na obrazovce se ukáže text," napsali členové Bing Dev Center týmu na blog. "Nyní je ta samá funkce dostupná pro Windows 8, Windows 8.1 a Windows RT skrze Bing Speech Recognition Control."

Některé týmy Microsoftu již tyto API pro Bing využívají ve svých službách. Je to právě Bing, který zpracovává například odezvy, když uživatelé vyhledávají skrze Kinect filmy, televizní pořady a hudby. Microsoft mimo jiné v tomto týdnu oznámil také dostupnost Windows Azure software development kitu (SDK) 2.2, jenž přináší podporu finální RTM verze Visual Studia 2013.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru