Aplikace Divide rozdělí Android na firemní a osobní prostředí

Společnost Enterproid představila řešení, které má podle jejich slov přispět k efektivnějšímu a bezpečnějšímu využití mobilních zařízení postavených na platformě Android.
reklama

Řešení s názvem Divide uživatelům umožňuje vytvořit na zařízení s operačním systémem Android dva profily - osobní a firemní. Firemní profil je bezpečnější, obsahuje kontrolu přístupu a možnost vymazat data na dálku. Obsahuje také firemní verze aplikace jako je mail, prohlížeč nebo IM. Divide pracuje za pomoci ActiveSync, takže data uživatele nejdou přes Enterproid. Jakákoli firma, která má vlastní firemní mail, tak může tento přes ActiveSync napojit na Divide a být si jista, že její data nepůjdou přes cizí servery. Firmy si mohou v rámci firemního rozhraní na Divide nastavovat své vlastní IT politiky a spravovat telefony zaměstnanců na dálku za pomoci webového rozhraní.

Oba profily jsou však do jisté míry provázány, takže uživatel uvidí například notifikaci týkající se práce, i když bude zrovna přihlášen ve svém osobním profilu. Uživatelé mohou mezi profily jednoduše přecházet, nemohou však přenášet žádná data. O tom, že je nabídka společnosti Enterproid zajímavá, svědčí například to, že do ní nedávno investovaly společnosti jako Google nebo Comcast 11 milionů dolarů. Podle analytiků jde rozhodně o zajímavý nápad, který by mohl konkurovat BlackBerry a jeho bezpečnému firemnímu prostředí. Aplikace Divide se v současné době nachází ve fázi betatestování a brzy by se měla dostat do Android Marketu. Pokud chcete betu vyzkoušet, postupujte podle tohoto návodu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru