Apache OpenOffice 3.4 je tady

Apache Software Foundation včera vydala první oficiální verzi “svého” kancelářského balíku. Na Apache OpenOffice 3.4 se urychleně pracovalo od té doby, co Oracle daroval její kód v polovině minulého roku.

Reklama

Apache OpenOffice 3.4 nabízí větší výkon, než předešlé verze a řadu nových funkcí a vylepšení pro Windows, Mac OS X i Linux v 15 jazycích. Mezi novinky patří zlepšená podpora formátu ODF včetně ODF 1.2 i s novou možnosti šifrování nebo vylepšená grafika. 

Pro Apache Software Foundation a dlouhodobé podporovatele tohoto open source kancelářského balíku je tato fáze vývoje bez kontroly Oracle asi tím nejlepším, co je mohlo potkat.

Apache OpenOffice 3.4

Objevila se také informace, že IBM, které svůj kancelářský balík Symphony přestalo podporovat před rokem, plánuje nový produkt založený na Apache OpenOffice. Apache Software Foundation včera upozornila na dlouhou historii předchozích verzí Apache OpenOffice.

Vše začalo, když Sun koupil StarOffice v roce 1999, Oracle ji pak přejmenovalo na Oracle OpenOffice, avšak její vývoj ukončilo v polovině roku 2010. O rok později ji pak darovalo jako open source.

Apache OpenOffice 3.4 můžete stahovat z webu www.openoffice.org.

Zdroj: ZDNet

 

Reklama

Přidat komentář