Apache OpenOffice 3.4 je tady

Apache Software Foundation včera vydala první oficiální verzi "svého" kancelářského balíku. Na Apache OpenOffice 3.4 se urychleně pracovalo od té doby, co Oracle daroval její kód v polovině minulého roku.
reklama

Apache OpenOffice 3.4 nabízí větší výkon, než předešlé verze a řadu nových funkcí a vylepšení pro Windows, Mac OS X i Linux v 15 jazycích. Mezi novinky patří zlepšená podpora formátu ODF včetně ODF 1.2 i s novou možnosti šifrování nebo vylepšená grafika. 

Pro Apache Software Foundation a dlouhodobé podporovatele tohoto open source kancelářského balíku je tato fáze vývoje bez kontroly Oracle asi tím nejlepším, co je mohlo potkat.

Apache OpenOffice 3.4

Objevila se také informace, že IBM, které svůj kancelářský balík Symphony přestalo podporovat před rokem, plánuje nový produkt založený na Apache OpenOffice. Apache Software Foundation včera upozornila na dlouhou historii předchozích verzí Apache OpenOffice.

Vše začalo, když Sun koupil StarOffice v roce 1999, Oracle ji pak přejmenovalo na Oracle OpenOffice, avšak její vývoj ukončilo v polovině roku 2010. O rok později ji pak darovalo jako open source.

Apache OpenOffice 3.4 můžete stahovat z webu www.openoffice.org.

Zdroj: ZDNet

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru