Antivir ve Windows 8 nebude z počátku aktivní

Antivirus integrovaný do Windows 8 se podle nových informací společnosti McAfee spustí pouze tehdy, pokud nebude v systému nainstalován žádný antivirový program.
reklama

Nová verze operačního systému Windows 8 Release Preview v sobě má integrován bezpečnostní software s názvem Windows Defender, který je kombinací antispywaru a antiviru. Microsoft Windows Defender představil v září minulého roku a integroval jej poprvé do Windows 8 Developer Preview, následně pak do Consumer Preview a nyní do Release Preview. Ve všech třech verzích byl Windows Defender implicitně aktivní, u finální verze tomu tak však nebude.

Podle Garyho Davise totiž vyšel Microsoft vstříc bezpečnostním společnostem a dá jim tak říkajíc vydělat. "Microsoft to však nedělá proto, že by nás měl rád, ale kvůli tlaku OEM komunity, jejíž velké procento příjmů z prodeje PC pochází z předinstalovaných antivirů," řekl Davis. Výrobci počítačů (označovaní jako OEM) totiž dostávají od tvůrců bezpečnostních produktů určité procento zisku za to, že tyto produkty předinstalují na své počítače. Windows 8 tak budou aktivovat Windows Defender pouze tehdy, když uživatel předinstalovaný antivir ze systému odstraní.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru