Animace jednoduše? Zkuste Animate.css

Potřebujete na web přidat různé animované efekty, ale nestihli jste se ještě doučit animační zápisy v CSS? Nevadí, pro základní animace si vystačíte s připravenou sadou efektů v balíčku Animate.css.
reklama

Sada animací v balíčku Animate.css je velká 16,6 kB a používá se opravdu jednoduše. Stačí přidat odpovídající třídu ke zvolenému HTML prvku, který se má animovat, a ten se rozpohybuje.

Celý zápis je následující. Nejprve přidáte k prvku třídu animate. Poté třídu reprezetnující zvolený animační efekt a nakonec volitelně třídu infinite, která zajistí nekonečné animování.

Tedy například <p class="animate flash">odstavec</p> způsobí zablikání odstavce. Kompletní přehled všech efektů a tříd najdete na stránce daneden.github.io/animate.css. Odkaz ke stažení z GitHubu je tamtéž.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru